دختران با حجاب مورد تمسخر قرار می‌گیرند
53 بازدید
مصاحبه کننده : مرکز خبر حوزه
محل مصاحبه : مدرسه فیضیه
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
هشدار یک استاد دانشگاه
دختران با حجاب مورد تمسخر قرار می‌گیرند
  استاد دانشگاه قم گفت: متأسفانه وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها خوب نیست و دختران چادری مورد تمسخر بدحجاب‌ها قرار می‌گیرند.صدای شیعه: حجت الاسلام حسن قیومی در گفتگو با خبرنگار مرکز خبر حوزه، با اشاره به مبانی، اعتقادی استاد مطهری، اظهار داشت: علامه شهید مرتضی مطهری با آموختن علوم مختلف به یک منظومه فکری عقیدتی برای جهان تشیع تبدیل شد.

وی این استاد شهید را اسوه فکری خواند و افزود: تمام نوشته های استاد نشان از فکر، ایده و اندیشه برخاسته از اسلام که باید برای همگان به عنوان اسوه فکری قرار بگیرد.

این استاد سطح عالی حوزه تصریح کرد: شهید مطهری بر اثر برخورداری از اندیشه و تفکر نوین در مباحث اسلامی همیشه از زمان خودشان جلوتر حرکت می کردند.

*تفکرات استاد مطهری را محصور به همایش­ها نکنیم

حجت الاسلام قیومی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم افکار شهید مطهری در جامعه نشر دهیم، افزود: متاسفانه عدم برنامه ریزی دقیق در امر آموزش، تفکرات استاد را در حد همایش­ها و مقاله­ها محصور کرده است، که این روند اصلاً به نفع جامعه علمی و حوزویان نیست، باید از درون آثار مطهری افکار وی را به جامعه و نسل جوان امروزی بسط و گسترش دهیم.

وی شهادت ایشان را یک ضایعه بزرگ برای جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: شهادت استاد مطهری گرچه نزد خدای متعال دارای اجر و پاداش بسیار است، ولی دشمن با از میان بردن این عالم فیلسوف اسلام شناس یک ضایعه جبران نشدنی برای جامعه نوپای انقلاب اسلامی به شمار می­آمد، بطوری که هنوز کسی مانند مطهری در طول 32 سال به وجود نیامده است.

استاد دانشگاه قم تصریح کرد: متاسفانه در رابطه با نهادینه کردن تفکرات شهید مطهری تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و می­طلبد مسئولین و حوزه­های علمیه اهتمام ویژه­ای در نشر و گسترش تفکرات این عالم فرزانه در جامعه داشته باشند.

*هشدار درباره وضعیت حجاب در دانشگاه­ها

وی با هشدار به وضعیت موجود حجاب در جامعه، تاکید کرد: وضعیت حجاب در دانشگاه­ها خوب نیست، دختران با حجاب مورد تمسخر قرار می­گیرند که در کانون فکر و اندیشه هنجارشکنی می‌کنند، مسئولین باید با ترویج تفکرات استاد مطهری، گامی در مقابله با بدحجابی­ها بردارند.